Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 5031183



*

nr 503 1183


Keramik

3 del. Vas, höjd: 24, Lilla skålen Dia:16, Stora skålen Dia:24 Ingrid Atterberg, UE


Utrop:

300 kr

Såld:

1.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 januari 2008
kl 17:04:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/1 15:13:02 1      750 kr
9/1 21:10:03 2      500 kr
9/1 21:11:14 2      600 kr
13/1 11:53:45 3      1.000 kr
13/1 22:13:42 4      1.200 kr
14/1 12:45:41 3      1.200 kr
14/1 13:41:47 3      1.300 kr
14/1 13:59:52 4      1.500 kr
14/1 15:31:52 3      1.500 kr
14/1 15:32:24 3      1.600 kr
14/1 16:59:38 5      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:19
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:13
  • 6166 Fat
    4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:57
  • 6643 Fat
    Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:31
  • 6644 Fat
    med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:02
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:33




Ladda ner broschyr